A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Hollandia a japán Naganóban megrendezett 1998. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 3 sportágban 22 sportoló képviselte, akik összesen 11 érmet szereztek.
Érem
|
Versenyző
|
Sportág
|
Versenyszám
|
1 Arany |
Postma, IdsIds Postma |
Gyorskorcsolya |
Férfi 1000 m
|
1 Arany |
Romme, GianniGianni Romme |
Gyorskorcsolya |
Férfi 5000 m
|
1 Arany |
Romme, GianniGianni Romme |
Gyorskorcsolya |
Férfi 10 000 m
|
1 Arany |
Timmer, MarianneMarianne Timmer |
Gyorskorcsolya |
Női 1000 m
|
1 Arany |
Timmer, MarianneMarianne Timmer |
Gyorskorcsolya |
Női 1500 m
|
2 Ezüst |
Bos, JanJan Bos |
Gyorskorcsolya |
Férfi 1000 m
|
2 Ezüst |
Postma, IdsIds Postma |
Gyorskorcsolya |
Férfi 1500 m
|
2 Ezüst |
Ritsma, RintjeRintje Ritsma |
Gyorskorcsolya |
Férfi 5000 m
|
2 Ezüst |
Jong, Bob deBob de Jong |
Gyorskorcsolya |
Férfi 10 000 m
|
3 Bronz |
Ritsma, RintjeRintje Ritsma |
Gyorskorcsolya |
Férfi 1500 m
|
3 Bronz |
Ritsma, RintjeRintje Ritsma |
Gyorskorcsolya |
Férfi 10 000 m
|
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
1. futam
|
2. futam
|
Eredmény
|
Helyezés
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Jan Bos
|
500 m
|
36,66 |
20.
|
36,11 |
6.
|
72,77 |
12.
|
1000 m
|
|
1:10,71 |
|
1500 m
|
|
1:49,75 |
4.
|
Bob de Jong
|
5000 m
|
|
6:31,37 |
4.
|
10 000 m
|
|
13:25,76 |
|
Martin Hersman
|
1000 m
|
|
1:12,00 |
12.
|
1500 m
|
|
1:50,31 |
6.
|
Jakko Jan Leeuwangh
|
500 m
|
36,69 |
23.
|
36,54 |
21.*
|
73,23 |
21.
|
1000 m
|
|
1:11,26 |
4.
|
Ids Postma
|
500 m
|
1:18,68~ |
41.
|
37,81 |
37.
|
116,49 |
38.
|
1000 m
|
|
1:10,64 |
|
1500 m
|
|
1:48,13 |
|
Rintje Ritsma
|
1500 m
|
|
1:48,52 |
|
5000 m
|
|
6:28,24 |
|
10 000 m
|
|
13:28,19 |
|
Gianni Romme
|
5000 m
|
|
6:22,20 |
|
10 000 m
|
|
13:15,33 |
|
Erben Wennemars
|
500 m
|
35,96 |
5.*
|
nem ért célba~
|
kiesett
|
- Női
Versenyző
|
Versenyszám
|
1. futam
|
2. futam
|
Eredmény
|
Helyezés
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Tonny de Jong
|
1500 m
|
|
2:03,19 |
18.
|
3000 m
|
|
4:19,54 |
16.
|
5000 m
|
|
7:12,77 |
5.
|
Barbara de Loor
|
1500 m
|
|
2:04,05 |
22.
|
5000 m
|
|
7:11,81 |
4.
|
Andrea Nuyt
|
500 m
|
39,62 |
15.
|
1:18,32~ |
37.
|
117,94 |
37.
|
Annamarie Thomas
|
1000 m
|
|
1:17,95 |
5.
|
1500 m
|
|
1:59,29 |
6.
|
3000 m
|
|
4:14,38 |
8.
|
Marianne Timmer
|
500 m
|
39,12 |
9.
|
39,03 |
7.
|
78,15 |
6.
|
1000 m
|
|
1:16,51 |
|
1500 m
|
|
1:57,58 |
|
Marieke Wijsman
|
500 m
|
40,22 |
26.
|
40,57 |
28.
|
80,79 |
24.*
|
1000 m
|
|
1:20,02 |
20.
|
Carla Zijlstra
|
3000 m
|
|
4:16,43 |
9.
|
5000 m
|
|
7:12,89 |
6.
|
Sandra Zwolle
|
500 m
|
39,98 |
20.
|
39,88 |
19.
|
79,86 |
17.*
|
1000 m
|
|
1:19,29 |
15.
|
~ - a futam során elesett
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Rövidpályás gyorskorcsolya[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
Előfutam
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
B döntő
|
Döntő
|
Helyezés
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Dave Versteeg
|
500 m
|
44,358 |
1.
|
43,377 |
1.
|
43,850 |
3.
|
42,933 |
2.
|
|
6.
|
1000 m
|
1:32,748 |
3.
|
kiesett
|
20.
|
- Női
- Giant slalom
Versenyző
|
Versenyszám
|
1. futam
|
2. futam
|
Összesítés
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Hely.
|
Idő
|
Helyezés
|
Thedo Remmelink
|
Férfi
|
1:02,01 |
15.
|
1:05,24 |
8.
|
2:07,25 |
10.
|
|
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|